Fat fajans Rörstrand 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, fajans, 1700-tal, silvermodell, oval form, konturerat brätte, Rörstrand 1773, polykrom dekor i starkeldsfärger av strödda blommor, märkt "Rörst 11./1. 73. N 1/4" samt målarsignatur B., längd ca 45 cm
Krackeleringar, sprickor med zinkstift
478554
2017-08-21