Fat fajans Rörstrand 1700-tal

Fat fajans Rörstrand 1700-tal
Fat fajans Rörstrand 1700-tal
Fat fajans Rörstrand 1700-tal
Fat fajans Rörstrand 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FAT, fajans, 1700-tal, silvermodell, oval form, konturerat brätte, Rörstrand 1773, polykrom dekor i starkeldsfärger av strödda blommor, märkt "Rörst 11./1. 73. N 1/4" samt målarsignatur B., längd ca 45 cm

Krackeleringar, sprickor med zinkstift

478554

2017-08-21