Samling speldosor bordspositiv
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLARIONA BORDSPOSITIV, 1800-talets slut, USA, Merritt Gally, etikettmärkt, för pappersrullar,14-stämmigt, med löstagbar resonanslåda i betsad furu, höjd inklusive resonanslåda ca 35, 31x25 cm, fungerar vid inskrivningstillfället, 1 rulle medföljer
Bruksslitage, lös list
478557
2017-08-30