Samling speldosor bordspositiv

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CLARIONA BORDSPOSITIV, 1800-talets slut, USA, Merritt Gally, etikettmärkt, för pappersrullar,14-stämmigt, med löstagbar resonanslåda i betsad furu, höjd inklusive resonanslåda ca 35, 31x25 cm, fungerar vid inskrivningstillfället, 1 rulle medföljer

Bruksslitage, lös list

478557

2017-08-30