Fällbord 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, N.o 938, fanerat med alrot, pelarfot i imitationsmåleri, höjd 70, diameter 44 cm

Slitage

478613

2017-08-19