Byrå 1700-tal rokoko
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BYRÅ, 1700-tal, rokoko, fanérad bl.a. valnöt, bukig form, profilerad skiva, brännförgyllda ciselerade beslag, fält med parkettläggning, rundade svängda hörnpelare, höjd 84, 100x60 cm
Renoverade, skador, fanerbortfall, senare lås, nyckel saknas, skiva senare slipad
478621
2017-08-19