Rörstrand matservis modell Julia

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, matservis, 17 dlr, flintgods, 1900-talets första hälft, modell Julia, bestående av: 4 mattallrikar, 4 djupa, 4 små assietter, såskanna, uppläggningsfat, uppläggningsskål med hänklar, 2 äggkoppar

Krackeleringar, äggkoppar med sprickor

478663

2017-08-19