Rörstrand matservis modell Julia
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, matservis, 17 dlr, flintgods, 1900-talets första hälft, modell Julia, bestående av: 4 mattallrikar, 4 djupa, 4 små assietter, såskanna, uppläggningsfat, uppläggningsskål med hänklar, 2 äggkoppar
Krackeleringar, äggkoppar med sprickor
478663
2017-08-19