Edgar Böckman Rörstrand

Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand
Edgar Böckman Rörstrand

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LOCKURNA, Rörstrand, Edgar Böckman, 1920-tal, flintgods, klassicistisk dekor i guld mot svartbotten, märkt Rörstrand Des. Böckman, höjd inkl lock 27 cm

Smärre slitage, invändigt med beläggning

478664

2017-08-19