Skedar silver

Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKEDAR, 6 st., silver, 1800-tal, "Gammal svensk", "Engelsk snäck", "Svensk rund", av varierande modell samt mästare bland annat Anders Theodor Barkman (1825-1865), Varberg 1829, Gustaf Wilhelm Klintberg (1848-1862), Visby 1855 samt Alfred Ambrosius (1858-1897), Stockholm 1881, längd ca 19,5-23 cm, vikt ca 336 g

Smärre stötskador, slitage, vissa med gravyr

478707

2017-08-20