Matservis Rörstrand
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATSERVIS, 27 dlr., "Malmö" (1880-1907) samt äldre delar ur annan servis, porslin, Rörstrand, dekor av landskapsscener i gredelint, bestående av 10 flata mattallrikar, 10 djupa mattallrikar, 2 förrättstallrikar, 3 djupa förrättstallrikar, assiett samt uppläggningsfat, mattallrikens diameter ca 24,5 cm
Krackelyrer, åldersrelaterat slitage
478717
2017-08-20