Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, 27 dlr., "Malmö" (1880-1907) samt äldre delar ur annan servis, porslin, Rörstrand, dekor av landskapsscener i gredelint, bestående av 10 flata mattallrikar, 10 djupa mattallrikar, 2 förrättstallrikar, 3 djupa förrättstallrikar, assiett samt uppläggningsfat, mattallrikens diameter ca 24,5 cm

Krackelyrer, åldersrelaterat slitage

478717

2017-08-20