Åke Axelsson matgrupp för Gärsnäs

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

ÅKE AXELSSON, matgrupp, 6 dlr, 1900-talets andra hälft, Gärsnäs, bestående av: matbord, 5 stolar modell 217, stomme i bok, sits i mörkbrunt läder, etikettmärkta, bordets höjd 68, diameter 110, sitthöjd 45 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, fläckar, en stol med tryckskada, en stol med spricka

478753

2017-08-20