Bestick silver
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BESTICK, "Viktoria", 84 dlr., silver, 1900-tal, bär importstämplar, graverade "R", bestående av: 12 matskedar, 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 teskedar, längd ca 13-21 cm, vikt exkl. knivarna ca 2330 g
Graverade med bokstaven R
478757
2017-08-20