Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JOSEF EKBERG, skål, stengods, rosa och grön lysterglasyr med dekor i guld, signerad GUSTAVSBERG JE 1929 höjd 7, diameter 16 cm
WILHELM KÅGE, fat, Gustavsberg, Farsta, invändigt glaserat i grönt, signerad KÅGE, Gustavsbergs studio, FARSTA, höjd 4,5 cm, diameter 15,5 cm
Kåge skålen med nagg och lagning
478926
2017-08-21