Josef Ekberg, Wilhelm Kåge

Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge
Josef Ekberg, Wilhelm Kåge

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JOSEF EKBERG, skål, stengods, rosa och grön lysterglasyr med dekor i guld, signerad GUSTAVSBERG JE 1929 höjd 7, diameter 16 cm
WILHELM KÅGE, fat, Gustavsberg, Farsta, invändigt glaserat i grönt, signerad KÅGE, Gustavsbergs studio, FARSTA, höjd 4,5 cm, diameter 15,5 cm

Kåge skålen med nagg och lagning

478926

2017-08-21