Louise Adelborg servis Nationalservisen
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUISE ADELBORG, "Nationalservisen", servis, 120 dlr, Rörstrand, polerguldband med rosett, bestående av: 26 mattallrikar, 12 djupa, 26 förrättstallrikar, 26 assietter, 2 såsskålar, terrin med lock, 1 såsnipa, 4 uppläggningsfat, 2 rektangulära skålar, 3 runda skålar, 2 kaffekannor, 12 tekoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat, 1 runt fat
Enstaka ej noterad nagg kan förekomma, smärre slitage
478928
2017-08-21