Louise Adelborg servis Nationalservisen

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LOUISE ADELBORG, "Nationalservisen", servis, 120 dlr, Rörstrand, polerguldband med rosett, bestående av: 26 mattallrikar, 12 djupa, 26 förrättstallrikar, 26 assietter, 2 såsskålar, terrin med lock, 1 såsnipa, 4 uppläggningsfat, 2 rektangulära skålar, 3 runda skålar, 2 kaffekannor, 12 tekoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat, 1 runt fat

Enstaka ej noterad nagg kan förekomma, smärre slitage

478928

2017-08-21