Salongsgrupp Karl Johan
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SALONGSGRUPP, 8 dlr, Karl Johan, 1800-talets först hälft, fanerade med mahogny, beslag i mässing, bestående av 6 stolar, bord, och bäddsoffa, soffans längd 227, bordets mått höjd ca 74, 68x87, sitthöjd 44 cm
Slitage, fanerbortfall, ytskador, fläckar, soffans ena fällbara mekanism med slitage/skada
478958
2017-08-21