Salongsgrupp Karl Johan

Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan
Salongsgrupp Karl Johan

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SALONGSGRUPP, 8 dlr, Karl Johan, 1800-talets först hälft, fanerade med mahogny, beslag i mässing, bestående av 6 stolar, bord, och bäddsoffa, soffans längd 227, bordets mått höjd ca 74, 68x87, sitthöjd 44 cm

Slitage, fanerbortfall, ytskador, fläckar, soffans ena fällbara mekanism med slitage/skada

478958

2017-08-21