Penselvas Kina

Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, polykrom dekor av figurscen i emaljfärger samt järnoxid, kalligrafi, märkt med stämpel, höjd ca 29 cm

Smärre slitage

479252

2017-08-23