Guldmynt Frankrike 1786
Vollendet
2017-08-23
479272
| Höchstes Gebot | 6 800 SEK |
| Schätzwert | 8 000 SEK |
MYNT, guld, Louis d´Or, Louis XVI, Frankrike 1786, diameter ca 2,8 cm, vikt ca 15 g
Repor, åldersrelaterat slitage