Två fågelskulpturer

Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer
Två fågelskulpturer

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DAN LEONETTE (född 1941): Fågel på sockel, rakubränd keramik, ristad signatur på sockeln Dan Leonette samt numrerad 26/150, höjd med sockel ca 23 cm, längd ca 34 cm
BERNT TÖRNER (född 1943): Fågel på ägg, stengods, två delar med ben i metall, på träsockel, ej signerad, höjd med sockel ca 32 cm

Dan Leonettes fågel med obetydligt ytslitage. Berndt Törners fågel har ursprungligen varit fastlimmat vid träplattan men limmet har släppt.

479313

2017-09-03