Märta Måås-Fjetterström, "Bruna heden", matta

Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Bruna heden", matta, formgiven 1931, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1941, 225 x 193 cm

fransarna med mindre slitage

479341

2017-08-26