Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALF WALLANDER, kräftservis, 13 dlr., flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 12 halvdjupa tallrikar, tallrikarnas diameter ca 22,5, skålens diameter ca 25 cm, höjd 13 cm
Missfärgningar under glasyr, krackelyrer, obetydligt nagg
479455
2017-08-24