Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ALF WALLANDER, kräftservis, 13 dlr., flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 12 halvdjupa tallrikar, tallrikarnas diameter ca 22,5, skålens diameter ca 25 cm, höjd 13 cm

Missfärgningar under glasyr, krackelyrer, obetydligt nagg

479455

2017-08-24