Marian Zawadsky Tilgmans keramik
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARIAN ZAWADSKY, bordsarmatur, keramik, 1960-tal, Tilgmans keramik, polykrom dekor av riddare med häst, signerad och daterad Marian 1961, stämpelmärkt "Tilgmans Keramik Made in Sweden", höjd inkl sockel ca 57, total höjd med skärm 85 cm
479548
2017-08-24