Figurin
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURIN, sannolikt Mars med Medusa-sköld, 1800-talets slut, elfenben, höjd ca 26 cm.
Svärdets klinga fattas, lansen är avbruten, genomgående torrsprick över sockeln, armen som håller spjutet är lagad i fogen mot kroppen, slitage, gulnader
479579
2017-08-24