Bägare skedar 17/1800-tal

Bägare skedar 17/1800-tal
Bägare skedar 17/1800-tal
Bägare skedar 17/1800-tal
Bägare skedar 17/1800-tal
Bägare skedar 17/1800-tal
Bägare skedar 17/1800-tal
Bägare skedar 17/1800-tal
Bägare skedar 17/1800-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKED, silver, Niclas Warneck, (verksam 1727-1780) Karlstad 1751, SKED, silver, Lorentz Schröder(verksam 1801-1846) Landskrona, 1800-tal, BÄGARE, 2 st, silver, 1800-tal eller äldre, otydliga stämplar, svisselerad dekor, höjd ca 6,5-7 cm

Skedbladen med nötning, bägarna med bristningar och lagning, en med monogram

479676

2017-08-28