Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

1 700 SEK

1 500 SEK

TALLRIKAR, SKÅLFAT, BÄRTALLRIK, KOPP, 6 dlr., poslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått samt famille rose, diameter ca 8-23 cm

Nagg, sprickor, slitage, lagning

479707

2017-08-25