Johann Heinrich Wilhelm Tischbein, Porträtt av dam
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JOHANN HEINRICH WILHELM TISCHBEIN (Tyskland 1751-1812?): Porträtt av furstlig dam, signerad och daterad Tischbein 1788, olja på duk fäst på pannå, 66x53 cm.
Dubblerad duk uppklistrad på pannå, krackeleringar, retuscher
479726
2017-09-16