Johann Heinrich Wilhelm Tischbein, Porträtt av dam

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

JOHANN HEINRICH WILHELM TISCHBEIN (Tyskland 1751-1812?): Porträtt av furstlig dam, signerad och daterad Tischbein 1788, olja på duk fäst på pannå, 66x53 cm.

Dubblerad duk uppklistrad på pannå, krackeleringar, retuscher

479726

2017-09-16