Ljusstakar Niclas Anström Växjö tenn

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1800-tal, empire, Niclas Anström (1817-1844), Växjö 1838, godronnerad ljuspipa, kvadratisk fotplatta på kulfötter, dekor av bård med fleuroner, stämplade, höjd ca 10,5 cm

Botten med lagningar, stötskador, något sneda

479886

2017-08-26