Skedfat Kina 1700-tal

Skedfat Kina 1700-tal
Skedfat Kina 1700-tal
Skedfat Kina 1700-tal
Skedfat Kina 1700-tal
Skedfat Kina 1700-tal
Skedfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

1 500 SEK

SKEDFAT, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerad kant, varierande dekor i famille rose samt underglasyrblått, längd ca 12-13 cm

Nagg, slitage

479936

2017-08-26