Harald Sallberg Självporträtt Stockholm Paris
Valmis
2017-08-26
479988
| Korkein tarjous | 1 100 SEK |
| Arviointi | 1 200 SEK |
HARALD SALLBERG (1895-1963) (4): Självporträtt, signerad och daterad 36, numrerad 7/18 ex, litografi, bildmått ca 34x27,5 cm,
"Från hamnen"- Stockholm, signerad och daterad 1920, litografi, bildmått ca 36x23 cm, "På Montmartre, Paris 1924", signerad och numrerad 26/45, bildmått ca 6x5 cm,
"Roofs of London", osignerad, etsning, 16x24,5 cm
Oramade, gulnader, fläckar, veck, 1 med hål efter häftstift