Firma Svenskt Tenn skålfat

Firma Svenskt Tenn skålfat
Firma Svenskt Tenn skålfat
Firma Svenskt Tenn skålfat
Firma Svenskt Tenn skålfat
Firma Svenskt Tenn skålfat
Firma Svenskt Tenn skålfat

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT på fot, tenn, firma Svenskt Tenn, art deco, design möjligen Björn Trädgårdh, stämplad för 1931, höjd med hänkel ca 11,5, diameter ca 35,5, bredd ca 42 cm

Mindre slitage/repor

480095

2017-08-27