Primus Mortimer Pettersson Palatset
2017-08-27
480103
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
PRIMUS MORTIMER PETTERSSON (1895-1975): "Kyrka", bemålat skulpterat trä, etikettmärkt och betitlad, höjd ca 34 cm
Proveniens: May & Ingemar Bergströms konstsamling, Östersund
Smärre skador