Fat och dosor silver
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
800 SEK
DOSOR, 2 st., silver, Claes Peter Hedin, Jönköping (1863-1877), 1843, lock med dekor av växtelement, höjd ca 2,5, diameter ca 4,5 cm, total vikt ca 48 g
Monogram på locket, smärre slitage, obetydliga bucklor
480226
2017-09-02