Fat och dosor silver

Fat och dosor silver
Fat och dosor silver
Fat och dosor silver
Fat och dosor silver
Fat och dosor silver
Fat och dosor silver
Fat och dosor silver
Fat och dosor silver

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

800 SEK

DOSOR, 2 st., silver, Claes Peter Hedin, Jönköping (1863-1877), 1843, lock med dekor av växtelement, höjd ca 2,5, diameter ca 4,5 cm, total vikt ca 48 g

Monogram på locket, smärre slitage, obetydliga bucklor

480226

2017-09-02