Stolar empire
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st., empire, 1800-talets första hälft, tillskrivna Ferdinand Fahlander (1815-1888, verksam i Dalarna), rygg med skuren dekor, senare bemålning och bronsering, stoppad dyna med textil klädsel, sitthöjd ca 48 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage.
480356
2017-08-29