Stolar empire

Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire
Stolar empire

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 4 st., empire, 1800-talets första hälft, tillskrivna Ferdinand Fahlander (1815-1888, verksam i Dalarna), rygg med skuren dekor, senare bemålning och bronsering, stoppad dyna med textil klädsel, sitthöjd ca 48 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage.

480356

2017-08-29