Konstglas

Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KONSTGLAS, 11 dlr, Ulrica Hydman-Vallien, skål, 2 miniatyrskålar, målad dekor av fjärilar, signerade Boda Artist Collection, höjd 3-13 cm, Eva Englund, 2 skålar, målad dekor av linnéa respektive viol, Orrefors, signerade EE samt målarsignaturer, höjd 7,5-11 cm, Kjell Engman, ljusstake, vas med träddekor, Kosta Boda, höjd 22-33 cm, Gunnel Sahlin, kaktus, Kosta Boda, etikettmärkt, höjd 22 cm, Carlos R Pebaque, vas, blå hals och dekor i olika färger, Sjöhyttan 1993, signerad, höjd 33 cm, Helèn Tapper, tillbringare, dekor i blått, Johansfors 1998, höjd 27 cm, Claes Uvesten, fisk, underfång i orange, Gullaskruf 1994, signerad

Några föremål med lätt bruksslitage. Johansforskannan och Gullaskruffisken med etsade företagsnamn undertill.

480409

2017-09-06