Vas Kina

Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, med hänklar, celadonglasyr, dekor av figurscen i underglasyrblått, märkt med stämpel, höjd ca 34 cm

Nagg, slitage

480457

2017-09-01