Flintlåspistol orientalisk

Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk
Flintlåspistol orientalisk

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, orientalisk, 17/1800-tal, stock med inläggningar i silver, rikligt dekorerad med bl.a. silverplåt, otydliga stämplar, längd ca 52 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage, vissa skador, defekt lås

480488

2017-08-30