Flintlåspistol orientalisk
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, orientalisk, 17/1800-tal, stock med inläggningar i silver, rikligt dekorerad med bl.a. silverplåt, otydliga stämplar, längd ca 52 cm
Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Slitage, vissa skador, defekt lås
480488
2017-08-30