Kaffeservis Frankrike
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFESERVIS, 13 dlr, porslin, Frankrike, 1800-talets första hälft, dekor av blommor o guld, kopparnas öron med dekor av lejonmaskaroner, bestående av 11 kaffekoppar med fat, kaffekanna med lock, bojan med lock, kannans höjd ca 21 cm
En kopp med spricka, ett fat med nagg, en kopp med lagning, ett fat med lagning, kannans pip med mindre nagg, gulddekoren med smärre slitage
480496
2017-08-30