Trågsoffa gustaviansk

Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk
Trågsoffa gustaviansk

Klubbat för:

22 000 SEK

6 000 SEK

TRÅGSOFFA, gustaviansk, omkring 1800, skuren dekor, bemålad och bronserad, längd ca158 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Renoverad, slitage, möjligen senare tråg

480572

2017-08-30