Damarbetsbord sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, intarisa dekor, skiva med dekor av snäcka, höjd ca 72, 64x41 cm
Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Slitage, blekt, fanerbortfall, nyckelbussning saknas
480584
2017-08-30