Damarbetsbord sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

4 200 SEK

5 000 SEK

DAMARBETSBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, intarisa dekor, skiva med dekor av snäcka, höjd ca 72, 64x41 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage, blekt, fanerbortfall, nyckelbussning saknas

480584

2017-08-30