Mistlur modell Tyfon

Mistlur modell Tyfon
Mistlur modell Tyfon
Mistlur modell Tyfon
Mistlur modell Tyfon
Mistlur modell Tyfon
Mistlur modell Tyfon

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MISTLUR, "Tyfon", 1900-talets mitt, signerad Kockums Verkstad, Malmö, Rydbergs patent, mässing med stativ i rödlackerat, höjd 56 cm

Proveniens: Nykvarns pappersbruk

Visst slitage

480611

2017-08-31