Klubbat för:
3 200 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
CASSONE, 1700-tal, skulpterad ek, handtag av järn, höjd ca 43, 175x58 cm
Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Zustandsbeschreibung
Slitage, sprickor, lock med förstärkning, ytkskador
480614
2017-08-30
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner