Cassone

Cassone
Cassone
Cassone
Cassone
Cassone
Cassone
Cassone
Cassone
Cassone
Cassone

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

CASSONE, 1700-tal, skulpterad ek, handtag av järn, höjd ca 43, 175x58 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Zustandsbeschreibung

Slitage, sprickor, lock med förstärkning, ytkskador

480614

2017-08-30