Spegel gustaviansk
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, omkring 1800, med Gustaf den III:s monogram, slipat glas, förgylld, spår av brännmärkning, ca 54x24 cm
Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Senare förgyllning, mindre dekorlagning
480638
2017-08-30