Spegel gustaviansk

Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, gustaviansk, omkring 1800, med Gustaf den III:s monogram, slipat glas, förgylld, spår av brännmärkning, ca 54x24 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Senare förgyllning, mindre dekorlagning

480638

2017-08-30