Guldkroken keramik

Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik
Guldkroken keramik

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KERAMIK, 22 dlr, bl a Guldkroken, Hjo, bestående av: 2 lampfötter, tuppformad vas, 4 kattfiguriner, ananasformad bonbonjär, äppleformad bonbonjär, hjärtformad bonbonjär, 5 fat, kvadratisk skål, 2 ljusstakar i form av fåglar, 2 blomhållare i form av fåglar, kanna, bägare, fajans, delvis förgyllt, flera delar omärkta, lampfötternas höjd inklusive skärmar 48 cm

Vissa delar med lättare bruksslitage. Ananasburken med överglaserad nagg på locket från tillverkningen. Lampfötterna saknar metallfattning mellan foten och lampfästet.

480716

2017-09-06