Spegel med konsolbord sengustaviansk stil
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, skiva i grön marmor, bronserat, rik dekor i pastellage med fleuroner, bladhölstrade ben med kanneleringar, spegeln med fasetterat glas, bordets höjd ca 65, 97 x 45 cm spegelns mått 177 x 89 cm
Sprickor, slitage, skador, pastellagebortfall
480730
2017-09-01