Spegel med konsolbord sengustaviansk stil

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, skiva i grön marmor, bronserat, rik dekor i pastellage med fleuroner, bladhölstrade ben med kanneleringar, spegeln med fasetterat glas, bordets höjd ca 65, 97 x 45 cm spegelns mått 177 x 89 cm

Sprickor, slitage, skador, pastellagebortfall

480730

2017-09-01