Yataghan
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
YATAGHAN, turkisk, 1800-tal, klinga med graverad dekor och smedstämpel, fäste klätt i silver besatt med koraller, balja delvis klädd i röd sammet med 2 stora dekorerade silverbeslag, längd 70 cm
smärre lagning och slitage
480803
2017-09-24