Yataghan

Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

YATAGHAN, turkisk, 1800-tal, klinga med graverad dekor och smedstämpel, fäste klätt i silver besatt med koraller, balja delvis klädd i röd sammet med 2 stora dekorerade silverbeslag, längd 70 cm

smärre lagning och slitage

480803

2017-09-24